Czy warto kupować obrożę dla szczeniaka?

21 września 2018 Off By Ania Kaczmarek

Obroża dla pieska

Obroża dla psa staje się istotnym składnikiem w procesie układania, wychowywania i także codziennej zabawy z pieskiem, momentami również troski. Powinna być zatem dobrana do psiaka i dodatkowo do wysiłku.

Wybór idealnej obroży dla psa

Psiaki o większej oraz dłuższej sierści, jak też psy znacząco szybkie, albo nerwowe mogą potrzebować obroży modelu kolczatka. Psy gładkie i także krótkowłose, młodsze oraz przyjemne, wystarczy że otrzymają porządną skórzaną, czy plecioną obrożę. Na pewno nie pragniemy by obroża w jakiś sposób tworzyła czworonogowi dokuczliwość albo ból.
Powinna bezproblemowo się zakładać, mieć opcję regulacji oraz też szybko dać się ściągnąć, kiedy tego pragniemy. Choć, na co dzień, kiedy chodzimy, obroża dla psa musi być sprawna. Nie może się raptem rozpiąć, gdy akurat trzymamy psa krótko, bo blisko przechodzi wielki sąsiad kiler, bądź pęknąć, kiedy psiak się szarpnie nagle dojrzawszy np kota. Obroża nie może również dać się zdjąć przez tegoż psa.
Jeżeli krążymy w ciemności po lesie i jest opcja, iż nasz pies się gdzieś zagubi, do obroży możemy doczepić światełko, czy komunikator dźwiękowy ułatwiający namierzenie pozycji własnego czworonoga.
Chwilami przyplącze się do naszego psa kłopotliwość w postaci pchły. Są obroże odpychające te szkodniki i także w razie potrzeby, możemy się w taką przeciwpchłową obrożę dla psiska zaopatrzyć. Jeżeli idzie o atuty estetyczne obroży, też warto i na nie zwrócić uwagę i także posiadać specjalną radość z koloru, lub wzoru, jakim będzie ona udekorowana.
specjalna obroża dla psa sprawdź https://www.krakvet.pl/obroza-dla-psa-c-129.html

Telefon do gospodarza

Na obroży potrafimy ulokować dane konieczne do zlokalizowania psiaka, w sytuacji gdyby zniknął, albo się zagubił. Telefon do właściciela, imię czworonoga i także może szczególna żywność mogą ocalić naszego przyjaciela z opresji. Metalowe kółeczka na obroży do mocowania na nich karabinku od smyczy, świetnie jak nie będą nadto wielkie, ażeby zapobiec zaczepianie się na nich trawy, albo gałęzi, gdy pójdziemy na spacer w miejsce porośnięte gęstą roślinnością.

Omega, nie alfa

Psiak jest stworzeniem grupowym i także pożąda znać swoje miejsce w stadzie. Nasz pupil rozumie, kto jest wodzem jego stada. Za tą osobą podąża i dodatkowo jej się słucha. Owszem my wymagamy, by piesek znał dokładnie własne położenie w naszym prywatnym stadzie i także aby to było miejsce ostatnie – inaczej omega. Niezwykle niewygodne staje się obcowanie z psiakiem, który wykorzystuje miejsce alfa i także rządzi w naszym domu. Taka pozycja może prawdopodobnie być nie jedynie ciężka, lecz i niejednokrotnie niebezpieczna nie wyłącznie dla psa, lecz i także dla wszystkich. Psiak o statusie guru stada będzie sobie dopuszczał na odstępowanie od nas w każdym etapie i kierunku, na ujadanie na kolejne psy, albo ludzi, wskakiwanie na ludzi, ciągnięcie i ciągnięcie smyczy oraz wiele tym identycznych zachowań. Ponadto – nasz piesek akurat nie marzy o byciu alfa, jeśli taka sytuacja ma miejsce, to wówczas tylko dlatego, że sami ludzie nie posiadają pozy spokojnego i także pewnego siebie dowódcy.

Spokój i także dyscyplina

Kiedy zatem zagwarantować sobie oraz zwierzęciu systematyczny komfort. Tu oczywiście dużą rolę odegra obroża dla psiaka. Poprzez smycz i obrożę możemy dawać psinie żądania i całą paletę komunikatów. Przede wszystkim zaś oddawać mu naszą spokojną troskę i dodatkowo pewność przewodnika stada. Odczuwając spokój właściciela, czworonóg podobnie jest przyjemny, nietrudno się go układa oraz szkoli. Warto zatem zabierać psiaka cyklicznie na spacer i dodatkowo cieszyć się wspólną edukacją. Smycz, obroża i lekka dyscyplina, to ważne elementy zwykłych zabaw z psem.