Drapaki dla kotków – jaki jest najciekawszy?

18 września 2018 Off By Ania Kaczmarek

W jaki sposób zakupić drapak dla kota?
Zamierzając się na posiadanie pupila, musimy mieć świadomość, że drapanie to zatem jego normalny instynkt i instynktowne rozwiązanie na pozbycie się zamarłej, zbytecznej tkanki. Jeśli Twój kotek ma chęć do rysowania rozmaitych domowych przestrzeni, takich jak drzwi i także meble, wyjściem może być dopasowany do jego spraw drapak.
Konkretne modele różnią się od siebie układem, wielkością i dodatkowo użytecznością, a wybór jest naprawdę szeroki. Nasz artykuł poradzi Ci, jakie są powszechne zasady wybierania tegoż typu dodatków też w jaki sposób dokonać racjonalnego wyboru.

Przede wszystkim pewność.

Pupil skrobiąc pazurki stosuje do tegoż wielką część własnej siły, a cielsko składa w mocny łuk. Takie postępowanie powoduje, że drapak dla kota potrzebuje być przede wszystkim stały, tak ażeby nie zagroził naszemu kotu. Wspaniałym rozwiązaniem są np. elementy umocowane do ściany, które akceptują wielki nacisk i także tworzą świetną propozycję, chociażby dla dorosłych kotów. Szukając drapak zweryfikuj, czy jest podtrzymany na stabilnej podwalinie i także czy strona wewnętrzna idealnie dochodzi do ziemi.
Dokonując przesiewu przyjmij pod rozwagę wskazania producenta, co do owego, dla jakiej wagi pupila kierowany jest określony przedmiot. Im większy jest nasz kot, tym większy ciężar wywrze podczas wycierania pazurków, dlatego drapak dla kota powinien być wprost dobry.

Dostosowana wielkość

Niezależnie od tego, czy zakupujesz drapak w markecie stacjonarnym, lub rezerwujesz go online, pamiętaj by dopasować jego kształty do gabarytów Twojego kota. Wysokość powinna być przystosowana do wielkości kota, właśnie aby mógł on wyprostować łapki i dodatkowo wyciągnąć cielsko. Kotki odmiany dużej pragną specjalistycznych, szerokich akcesoriów, które spełnią ich potrzeby. Koci junior zaspokoi się typowym artykułem; możemy też zakupić drapak, który będzie rósł zgodnie z nim.

Jakość a użyte materiały

Jeśli drapak ma nam sprzyjać dłuższy czas, musi być wytworzony z znakomitej klasy produktów. Świetnie sprawdzą się przedmioty zbite sizalem, który wspaniale wytrzymuje kontakt z kocimi pazurami. Taki dobór obicia pozwoli na to, iż na przedmiocie nie będą się nagromadzać kępki wypadającej sierści, i czyszczenie nie będzie kłopotem.

Na rynku dostępnych jest sporo różnych modeli drapaków w różnorodnej formie. Owe najprostsze to deska opleciona dodatkowym sznurkiem, nadzwyczaj ekskluzywne skonstruowane są natomiast z ekologicznej trawy morskiej. Występują też drapaki, stworzone tak, aby spełniać równocześnie
rolę łóżka i które obite są silną, lecz miękką gąbką.
jeśli kupić drapak swojemu kotu to tylko tutaj https://www.krakvet.pl/wytrzymaly-drapak-dla-kota-c-152.html

Drapak – miejsce zabaw

Drapak dla kota może być zarówno piękny, jak również prosty. Taki przedmiot może być ozdobą pomieszczenia i także doskonałym placem rozrywek dla naszego pupila. Ogromnie poszerzone są tzw. kocie baszty, które umożliwiają zadbać o pazurki, a są również legowiskiem i także środowiskiem do zabaw. Takie podejście doskonale sprawdzi się, jeżeli masz kilka kotków, które mogą dzięki niemu używać zabawki równocześnie, i choćby używać drapak do wspólnych igraszek.
Wielki asortyment rozmiarów, kształtów i także odcieni sprawia, iż dowolny posiadacz pupila wyszuka w sklepie zoologicznym cokolwiek, co zaspokoi jego wymagania i uczyni radość pupila.