Gdzie kupić najprzydatniejszy drapak dla kotka?

17 września 2018 Off By Ania Kaczmarek

Drapak dla kota – który wybrać?
Koty mają szpony, które nie doglądane zaczynają przeszkadzać i wywoływać ból. Dlatego każdy spośród nich odczuwa własną konieczność drapania dzięki której ostrzy sobie szpony a przy okazji podkreśla osobisty obszar. Przy uśmierzaniu owej niewątpliwej kociej sprawy najczęściej odczuwają fotele, które w oczach pupila perfekcyjnie nadają się do tegoż zamierzenia. Posiadacze kotów nieraz nie rozumieją w jaki sposób ocalić własne meble przed destrukcyjnymi szponami własnych podopiecznych, próbują w pewien sposób je oduczać od drapania foteli albo nietypowymi sposobami dbać o własny inwentarz. A rozwiązanie istnieje o wiele łatwiejsze. Wystarczy zastanowić się nad kupnem drapaka dla kota. Na rynku zoologicznym istnieje sporo różnych rodzajów drapaków dla kotów. Jak zatem kupić ów przydatny?
najlepsze kocie drapaki tutaj
Przede wszystkim należy dopasować drapak do domu w jakim przebywamy. Jeżeli posiadamy wiele przestrzeni na której potrafimy postawić dodatkowy przedmiot drapak dla kota w postaci stojącej będzie najsłuszniejszym wyjściem. Tego typu drapak dla kota jest niesamowicie zrównoważony, natomiast te wyjątkowo rozbudowane (np. piętrowe z różnego rodzaju budami, leżankami, pomocnymi zabawkami itp.) będą, oprócz spełniania swojej głównej roli, także doskonałym miejscem do zabaw dla twojego kota Jeżeli mamy miniaturowe mieszkanie ciekawszym wyjściem będzie drapak dla kota do powieszenia na ścianach lub drzwiach. Taki drapak dla kota zaprząta dość mało miejsca oraz można go zamontować np. na drzwiach, jakie kot najczęściej niszczył w owy sposób je broniąc.
Drapak dla kota musi być dodatkowo dostosowany do jego rozmiaru. Kupienie mini drapaka dla wysokiego kota może prawdopodobnie sprawić, że kot będzie go przewracał przy każdej próbie wykorzystania a tym samym się nim znuży i dodatkowo wróci do niszczenia foteli. Wystarczy zatem trafnie dostosować drapak dla kota do jego wielkości by mógł on osiągać swoje przeznaczenie.
Drugą czynnością na którą należy zwrócić czujność pozyskując drapak dla kota stanowi produkt z którego jest wytworzony. Zwłaszcza wykonany jest z sizalem więc włóknem agawy, tudzież pewne z owych bogatszych zamiast sizalu mają trawę morską. Kolejne moduły drapaków przeważnie zbudowane są z drewna albo wikliny, i pola przeznaczone do odpoczynku obite puszystym materiałem i dodatkowo wypełnione gąbką. W tym przypadku dobór związany jest od możliwości budżetowych kupującego.
Przed kupnem drapaka dla kota należy przemyśleć również jaką funkcję będzie pełnił. W wypadku jak ma jedynie służyć do drapania wówczas wystarczą najprostsze drapaki pionowe lub poziome, ale gdy ma wykonywać dodatkowe czynności (takie jak środowisko do spania albo zabawy) lepiej będzie kupić ich rozbudowane wersje.
Na rynku jest pełno drapaków poświęconych dla przeróżnych kociąt. Ich wybór nie powinien zapewniać zbyt sporo kłopotów przeważnie wtedy gdy dokładnie wiemy czego żądamy od kupionego drapaka. Jeżeli zależy nam zaledwie na obronie mebli oraz nie posiadamy za wiele miejsca wystarczy zwykły drapak prosty bądź poziomy. Gdy pragniemy aby drapak dla kota był również miejscem do zabaw i odpoczynku i przy tymże wyglądał pięknie możemy rozglądnąć się za droższymi, niezwykle rozszerzonymi możliwościami. Niezależnie od tegoż jaki drapak dla kota wyselekcjonujemy należy pamiętać, iż do któregokolwiek z nich pupil wpierw musi się przyzwyczaić oraz nauczyć do czego jest.