Jakie dodatki dla małego psa są konieczne prócz legowiska dla małego psa?

21 września 2018 Off By Ania Kaczmarek

Sportowe szelki dla pieska

Z pieskiem potrafimy uprawiać wielorakie sporty: dogtrekking, bieganie, jazdę na rowerze lub hulajnodze. Nie musi to być od razu wyczynowy sport, biegać lub jeździć na rowerze możemy z pieskiem rekreacyjnie. Do tego przydatne będą specjalne, sportowe szelki dla psa. Takie szelki dla pieska zawierają w ofercie między innymi norweska firma Non-stop Dog Waer, amerykańska RUFFWEAR, plus polski producent Sali. Fachowe, sportowe szelki dla psiaka zrobione są tak, by zapewnić psiakowi komfort podczas treningu.
Do mniej forsownych sportów można używać szelek dla czworonoga zaprzęgowych, jednak lepiej jest używać specyficzne szelki poświęcone do ganiania z psem lub jazdy na rowerze.
tylko tutaj najlepsze psie akcesoria – legowiska

Marka Non-stop Dog Waer produkuje oprócz specjalistycznych szelek zaprzęgowych, szelki dla psa Line, do uprawiania różnorakich sportów biegowych. Są to zatem szelki świetnie dostosowane do budowy psiaka, umożliwiają ochronę szyi i także pleców. Nie zsuwają się w czasie biegu i nie przynoszą zranień. Szelki dla czworonoga Line mogą być stosowane jeszcze na co dzień, szczególnie do długodystansowych spacerów. Są to zatem szelki nadające się znakomicie do dogtrekkingu.
Pozostałe sportowe szelki dla psiaka to zatem sportowo – turystyczne szelki Speed firmy Sali. Stanowi to zatem zintegrowanie tradycyjnych szelek typu guard i dodatkowo uprzęży zaprzęgowej. Takie szelki dla pieska również rewelacyjnie sprawdzają się w dogtrekkingu, jednakże wolno ćwiczyć w nich amatorsko pozostałe sporty. Szelki Speed można wyjątkowo dobrze wpasować do rozmiarów psa, posiadają dwa elementy regulacji. Szelki rozkładają symetrycznie siłę, z jaką piesek szarpie, umożliwiając mu na lekką i wydajną pracę oraz lekkość manewrów. Szelki dla psa Speed są komfortowe i także łagodne, mają dwa miejsca przeznaczone do zapinania smyczy. Jedno, bliżej obroży, przydaje się do mocowania psiaka na spacer, drugie do zaczepiania w czasie biegu, jazdy na rowerze lub długiej wyprawy.

Marka Sali robi też charakterystyczne szelki dla psiaka „norweskie”, które też sprawdzają się przy uprawianiu amatorskich sportów z psem. Dedykowane są dla piesków, które za silnie nie ciągną i pozytywnie reagują na komendy w ciągu biegu.
Szelki dla pieska sportowe to wówczas też Front Range marki RUFFWEAR. Są to wówczas dodatkowo uniwersalne szelki, wolno nakładać je psu na regularne spacery, oraz też stosować przy uprawianiu rekreacyjnie sportów z psiakiem. Szelki dla psa Front Range są banalne w regulacji i także miękkie, ich korzyścią jest także błyskawiczne i dodatkowo bezproblemowe zakładanie i także ściąganie. Mają, tak jak szelki Speed, dwa punkty do zapinania smyczy. Szelki mają odblaski, co podwyższa bezpieczeństwo podczas spacerów wieczorami, oraz kieszonkę na identyfikator.
Jeśli chcemy uprawiać sport z psem potrzebujemy dobrać dla niego odpowiednie, odpowiednie i także przystosowane do jego rozmiaru sportowe szelki dla pieska.