Legowisko dla kota – tańsze alternatywy

Legowisko dla kota – tańsze alternatywy

22 sierpnia 2018 Off By Ania Kaczmarek

Legowisko dla kota jest to miejsce przeznaczone dla niego na odpoczynek, miejsce w którym powinien czuć się komfortowo i bezpiecznie. Ale jak wiemy koty są dość wybredne jeśli chodzi o wybór takiego miejsca stąd kupno gotowego legowiska w sklepie może okazać się zbędnym wydatkiem. Zanim wydamy majątek w sklepie zoologicznym na legowisko dla kota, którego on nawet nie użyje warto zastanowić się nad tańszymi alternatywami. W tym artykule przedstawimy kilka sposobów na „inne legowisko dla kota”.

Zanim weźmiemy się za samodzielne wykonanie legowiska dla kota musimy dokładnie przyjrzeć się naszemu pupilowi. Jego zachowanie może być sporą pomocą przy wyborze produktów oraz miejsca dla naszego podopiecznego. Część z kotów na miejsce swojego wypoczynku wybiera kanapy, narożniki i inne tego typu meble. Na tej podstawie możemy stwierdzić, że ulubione miejsca naszego kota są przede wszystkim miękkie. Bogaci w tą wiedzę możemy dla naszego kota zakupić miękki kocyk lub poduszkę i umieścić w miejscu przeznaczonym naszemu podopiecznemu. Dobrze by było gdyby materiał z którego wykonane zostały te produkty był trwały i łatwy do wyczyszczenia. Dodatkowo kocyk czy poduszkę możemy umieścić w kartonowym pudle dzięki czemu nasz kot otrzyma ograniczoną przestrzeń przeznaczoną tylko i wyłącznie dla niego. Jeśli nasz kot na odpoczynek wybiera raczej zaciemnione miejsca warto wykonać dla niego legowisko, które odpowie jego preferencjom. W tym przypadku również przydatnym elementem mogą być kartonowe pudła, najlepiej o różnej wielkości. Jedno z nich (to o większym dnie) możemy umieścić na dole wyłożyć dno miękkim kocykiem a u góry umieścić drugie pudło w którym wytniemy dziurę przez którą kot będzie mógł wchodzić do legowiska. Należy jednak pamiętać, że kartonowe pudła są dość nietrwałym produktem i w łatwy sposób mogą być uszkodzone przez kocie pazury. Jeśli mamy możliwości podobną „kocią budkę” możemy wykonać np. z drewnianych elementów.

legowisko dla kota

Kolejną alternatywą dla gotowych produktów oferowanych w sklepach zoologicznych jest legowisko dla kota uszyte samodzielnie. Jednak również w tym przypadku do jego wykonania potrzebne są umiejętności. Ważne jest jednak, że do jego wykonania nie musimy wykorzystywać nowych materiałów a np. stare swetry, bluzki itp. Jedynym utrudnieniem jest wybór odpowiedniego wypełnienia. Jeśli chcemy zapewnić naszemu podopiecznemu komfort musimy wybrać wypełnienie, które nie będzie się szybko odkształcać. Do tego celu można wykorzystać np. wypełnienie pochodzące ze starych poduszek.

Podsumowując, jeśli nie chcemy wydać ogromnej ilości pieniędzy na legowisko dla kota, którego on być może nawet nie użyje, możemy skorzystać z tańszych sposobów na jego wykonanie. Dzięki temu nie tylko zaoszczędzimy pieniądze, które wydalibyśmy w sklepie na gotowy produkt, ale również w tani sposób sprawdzimy jakie nasz pupil ma preferencje. Ta wiedza może nam się przydać np. jeśli kiedyś w przyszłości postanowimy zainwestować w legowisko dla kota z prawdziwego znaczenia. Dodatkowo samodzielne wykonanie legowiska nie jest wcale takie trudne jakby mogło się wydawać. Jeśli nie zależy nam zbytnio na walorach estetycznych do jego wykonania możemy wykorzystać kartonowe pudła i miękki materiał. Jeśli jednak wygląd legowiska jest dla nas ważny i dodatkowo mamy talent np. do szycia, możemy uszyć legowisko, które wyglądem nie będzie odbiegało od tego kupionego w sklepie. Wszystko zależy jedynie od naszych chęci, umiejętności i kreatywności.