Silikonowy żwirek dla kota – wszystko, co musisz rozumieć

26 września 2018 Off By Ania Kaczmarek

Żwirek dla pupila

Żwirek dla kota to wówczas nieodzowne oprzyrządowanie kuwety. Są odmienne warianty żwirków dla kotów. Którykolwiek z nich przydaje się także do kuwety odsłoniętej, jak również zakrytej. Żwirek dla kotów posiada taki brak, iż nie wolno do końca zapobiec jego rozpraszaniu obok kuwety tudzież rozsiewaniu po domu przez pupila.
sprawdź dobry żwirek silikonowy zamów teraz

Jaki żwirek dla pupila?

Nietrudno jest do kuwety sypnąć po prostu zwykły piach. Niemniej na rynku są dostępne przeróżne żwirki dla kotów, znacznie przyjemniejsze w zastosowaniu.
Żwirki niezbrylające najbardziej przypominają standardowy piasek. Są idealne dla pupilów, które częstokroć idą na pole i dodatkowo uwielbiają ryć w glebie. Takie kotki potrzebują posiadać w kuwecie coś znajomego.

Ale taki żwirek dla kota strasznie szybko zaczyna odrażająco pachnieć, ponieważ niestety nie ma możliwości rozdzielenia żwirku ubrudzonego moczem od zwykłego. Należy wymieniać całą zawartość kuwety co 3 – 4 dni.
Żwirek dla kotka zbrylający bentonitowy posiada strukturę delikatnych kamyczków. Im te kamyczki są okazalsze, tymże żwirek mniej przenosi się po domu.

Jednak ów większy oraz grubszy jest niewiele korzystny. Kiedy kot odda mocz na taki żwirek, wytwarza się kuleczka, jaką można swobodnie wyrzucić z kuwety bez konieczności rotacji wszystkiej zawartości. Takie żwirki dla kotów mogą być bezzapachowe lub aromatyczne. Asortyment zapachów jest wielki, na przykład brzoskwiniowy, leśny, lawendowy. Przykładowe, doskonałe żwirki dla kota bentonitowe to wówczas: Super Benek Naturalny, Super Benek Compact plus Super Benek, Hilton Standard, Hilton Compact – żwirki zapachowe.
Żwirki dla pupila silikonowe zatrzymują mocznik, zaś wodę odparowują. Z kuwety można wyrzucać odpady na bieżąco, i cały żwirek zmieniać co jakieś 3 tygodnie. Niniejszy żwirek dla pupila jest niezwykle funkcjonalny.

Jeśli go używamy, kuwetę powinniśmy umieszczać w przewiewnym lokum, żeby woda z moczu lekko wyparowała. Wyjątkowo rozpoznawalne żwirki silikonowe to zatem Super Benek Cristal , Hilton Silikonowy.

Do zestawu mamy także drewniany żwirek dla pupila. Jest on naturalny, biodegradowalny, wolno usuwać go do toalety. Taki żwirek właściwie łagodzi aromaty i dodatkowo nie kurzy się tak, jak żwirek dla kotka bentonitowy. Jego wadą jest to zatem, iż najbardziej ze jakichkolwiek żwirków rozprzestrzenia się po mieszkaniu. Na rynku dostępne są żwirki dla kotów drewniane, które pod impulsem moczu rozpadają się. Są więc to na przykład Pigwa czy Super Pinio. Dzięki niniejszym żwirkom nie trzeba czyścić po każdorazowym oddaniu moczu przez pupila.

Pochłaniacze zapachu i dodatkowo neutralizatory

W sprzedaży są widoczne specjalistyczne pochłaniacze zapachu i neutralizatory, jakie wolno dawać w niewielkiej ilości do żwirku dla kotka. Neutralizatory tymże różnią się od absorberów, że posiadają jeszcze cechy oczyszczające.